30 marca 2022 roku Jego Ekscelencja ks. bp Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz diecezji bydgoskiej, dokonał aktu poświęcenia Całodziennej Kaplicy Adoracji w parafii św. Marka w Bydgoszczy.
Tym samym wspólnota parafialna i mieszkańcy Fordonu rozpoczęli korzystanie z tego daru modlitwy, trwania na Adoracji Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Bardzo dziękujemy Księdzu Biskupowi i wszystkim, którzy się do tego przyczynili.
Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji następuje po pierwszej Mszy św., a kończy się przed wieczorną Eucharystią.