Wyniki wyszukiwania dla:

Aleksandrów Kujawski: XXVII Ministranckie Święto Dominika Savio

Trzy dni radości, modlitwy, rywalizacji, zabawy, spotkań i budowania wspólnoty. Tak naprawdę, owoc całorocznej pracy i impuls do dalszych zmagań. Od 29 kwietnia do 1 maja 2022 roku trwało XXVII Ministranckie Święto Dominika Savio, które tym razem odbyło się w Aleksandrowie Kujawskim.

Ciężar przygotowań do tego wydarzenia spoczywał na całym sztabie osób. Pod kierunkiem ks. Krzysztofa Tomeczkowskiego SDB pracowali przedstawiciele obu aleksandrowskich wspólnot, osoby odpowiedzialne za zaplecze sportowe, logistyczne, noclegowe i medialne. Wszystko, by jak najlepiej przeprowadzić to ministranckie święto po trwającej od 2019 roku przerwie.

Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu uczestników, rozpoczęto spotkanie wspólną Mszą Świętą w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych. Po niej odbył się tradycyjny Marsz dla Jezusa na teren Salezjańskiego Kolegium Kujawskiego. Tam z kolei odbyła się prezentacja wspólnot, spotkanie z p. Maciejem Bartoszkiem, trenerem piłkarskim i wieczorne modlitwy.

Od sobotniego poranka, zaraz po śniadaniu i Eucharystii, rozpoczęła się rywalizacja lekkoatletyczna. Dla tych, którzy nie byli zaangażowani w zmagania sportowe czekał turniej szachowy i warcabowy oraz, nie mniej ważne, konkurencje wolne. Po południu uczestnicy MŚDS wzięli udział w spotkaniach formacyjnych w trzech grupach. Dzień zakończył się koncertem Ministranckiej Wytwórni Muzycznej, wręczeniem nagród za zmagania lekkoatletyczne oraz wieczornym nabożeństwem w kościele.

Niedziela upłynęła pod znakiem rywalizacji piłkarskiej. Po Mszy Świętej z parafianami, uczestnicy udali się na trzy boiska, by tam rozpocząć rozgrywki. Zakończyły się one wczesnym popołudniem, a przebiegły wśród szczerego zaangażowania, emocji i ducha rywalizacji, który udzielił się nie tylko piłkarzom, ale także opiekunom i kibicom.

Wydaje się, że to był bardzo dobry czas. Po raz kolejny udało się wykrzesać i odkryć potencjał, który drzemie w ministrantach. Cieszy też duża ilość reprezentowanych wspólnot: Aleksandrów Kujawski NMP WW oraz Salezjańskie Kolegium Kujawskie, Banie, Bydgoszcz św. Marek, Debrzno, Dębno, Gdańsk, Główczyce, Kaława, Kobylanka, Kobylnica, Ląd, Piła św. Jan Bosko, Rumia NMP WW oraz Podwyższenie Krzyża Św., Słupsk, Swobnica, Szczecin Ku Słońcu oraz św. Jan Bosko i Toruń. Na uznanie zasługują szczególnie ci, którzy przemierzyli znaczną odległość. Oby tak dalej!

Serdeczne podziękowania należą się wspólnotom salezjańskim z Aleksandrowa Kujawskiego, uczniom i nauczycielom Kolegium Kujawskiego, młodzieży i rodzicom z Oratorium św. Jana Bosko oraz wielu innym ludziom, którzy pomogli w organizacji tego dużego przedsięwzięcia. Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Burmistrza Miasta Aleksandrowa Kujawskiego p. Arkadiusza Gralaka.

XXVII Ministranckie Święto Dominika Savio w liczbach:
  • Ilość uczestników: 233
  • Ilość salezjanów: 38
  • Ilość konkurencji i dyscyplin: 26
  • Ilość wolontariuszy: 50+
  • Ilość rozdanych czapek: 300
  • Ilość zjedzonych kanapek: któż to wie…
  • Ilość zdartych gardeł: niejedno

dk. Grzegorz Chmieliński SDB
fot. RS/dk. Dominik Kruszyński SDB/ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB


Podziel się tym wpisem: