Wyniki wyszukiwania dla:

Ląd: wybór przyszłości

W dniach 6-8 maja 2022 roku lądzki klasztor kolejny raz tętnił życiem. Wszystko za sprawą czwartego już w tym roku formacyjnym spotkania Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej. Termin spotkania zbiegł się z wytężonym wysiłkiem naukowym maturzystów oraz innymi ważnymi wydarzeniami w naszych placówkach.

Mimo tych różnych wydarzeń 40-stu młodych ludzi z naszych placówek z Bydgoszczy, Rumi (Podwyższenia Krzyża Św.), Aleksandrowa Kujawskiego, Lądu, Szczecina (Ku Słońcu), Konina, a także spoza naszych środowisk (jak Jarocin, Bydgoszcz) skorzystało z formacyjnej propozycji Ośrodka Duchowości i Kultury w Lądzie nad Wartą.

W programie nie zabrakło oczywiście modlitwy, wspólnej zabawy, integracji, jak również nauki. W naszych zajęciach formacyjnych kierowani byliśmy przez p. Wiesława Talika, psychologa, trenera z Lublina, który pomagał młodym ludziom w odkrywaniu swoich pasji, marzeń. Bardzo interesujące były prace w grupach, w których uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wyboru kierunków studiów, pracy, jak i wartości, jakimi chcą się kierować planując swoją przyszłość.

Cykl pt.: „Kocham życie” został zakończony, ale już widoczne są przygotowania kolejnych spotkań dla młodych ludzi. Zachęcam do bacznego obserwowania strony Ośrodka Duchowości i Kultury w Lądzie, a także Facebooka.

ks. Rafał Burnicki SDB


Podziel się tym wpisem: