Wyniki wyszukiwania dla:

Debrzno: jubileusz 125-lecia poświęcenia kościoła parafialnego

Wspólnota parafialna w Debrznie rozpoczęła Jubileusz 125-lecia poświęcenia kościoła parafialnego! Uroczystości odbyły się pod przewodnictwem ks. bpa Arkadiusza Okroja. 19 czerwca, o godzinie 12.15, parafianie wraz z biskupem i duszpasterzami udali się przed główne drzwi kościoła.

Beata i Krzysztof Kaszuba wraz z dziećmi w imieniu całej parafii powitali dostojnego Gościa i poprosili o otwarcie roku jubileuszowego oraz wspólną modlitwę. Następnie biskup przemówił do wszystkich wiernych, pokropił zgromadzonych wodą święconą oraz otworzył drzwi kościoła. Wszedł jako pierwszy, jako pasterz, a za nim wszyscy wierni.

Eucharystii towarzyszył piękny śpiew i modlitwa chóru Ballada. Na początku Mszy świętej biskupa i wiernych powitał ks. proboszcz Marcin Nowicki SDB. Eucharystię animowali ministranci, animatorzy i wychowawcy Oratorium. Dziękujemy także za pomoc panu organiście oraz panu kościelnemu.

Ks. biskup w kazaniu zaznaczył ogromną wartość wspólnoty parafialnej, historii parafii i kościoła. Wspomniał o ważnych wydarzeniach, które działy i dzieją się w tej świątyni: chrzty, komunie święte, bierzmowania, małżeństwa, spowiedzi święte etc. Zaprosił wszystkich do nieustannego włączania się w życie wspólnoty, która jest żywą świątynią Boga.

Na koniec przedstawiciele parafii, Wioletta Zych i Daniel Kaczmarek, podziękowali biskupowi za obecność, modlitwę i otwarcie Roku Jubileuszowego. Ks. bp Arkadiusz poświęcił odnowiony obraz Maryi Wniebowziętej z ołtarza głównego oraz tablicę pamiątkową z okazji 70-lecia obecności Salezjanów Księdza Bosko w Debrznie.

Przed nami wiele wydarzeń, którymi będziemy chcieli uczcić nasze Jubileusze. Ufajmy, że ten czas wyda błogosławione owoce wiary, nadziei i miłości, a przede wszystkim odnowy życia chrześcijańskiego w rodzinach naszej parafii.

ks. Damian Okroj SDB
fot. Dorota Adamiak-Kolat


Podziel się tym wpisem: