Wyniki wyszukiwania dla:

Ląd: „Pomysł na życie” tematem SSDM

W Lądzie nad Wartą w dniach 25-27 listopada 2022 roku odbyła się pierwsza (w tym „sezonie”) Salezjańska Szkoła Duchowości Młodzieżowej.

Tym razem tematem przewodnim SSDM było życie! Trzy dni formacji, pogłębiania więzi z Bogiem, ale również trzy dni świetnej zabawy, integracji i dobrze spożytkowanego czasu!

Przyjechaliśmy z różnych miejsc – w Lądzie pojawiły się wspólnoty m.in. z Bydgoszczy, Konina, Szczecina, Rumi, Poznania czy Warszawy. Każdy z nas wiedział, że będzie to weekend pełen pracy, zabawy, ale w szczególności weekend spędzony z Panem Bogiem.

Nie było żadnego czasu na nudę! Dzień zaczynaliśmy o 7.00 rano, a kończyliśmy często koło północy (niektórzy nawet później). W sobotę po porannej Eucharystii, której przewodniczył ks. Inspektor Tadeusz Itrych SDB zaczęliśmy nasz rozkład jazdy! Głównymi zajęciami były ciekawe konferencje prowadzone m.in. przez pana dra Piotra Walewskiego, biblistę, który wytłumaczył nam dlaczego warto mieć pytania do Pisma Świętego, a w szczególności jak je czytać i rozważać. Innym gościem był ks. Tomasz Kancelarczyk ze współpracownikami szczecińskiej Fundacji Małych Stópek, który podzielił się z nami świadectwem oraz przybliżył nam działanie samej Fundacji.

Oprócz konferencji znalazł się czas na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wspólnotowe modlitwy oraz wspaniałą imprezę nazwaną ślicznie „ostatkami”. Udało nam się nawet obejrzeć mecz Polska – Arabia Saudyjska, przy którym kibicowaliśmy Polakom walczącym o sukcesy na piłkarskich Mistrzostwach Świata w Katarze.

Natomiast w niedzielę czekała nas konferencja, którą poprowadziły wspaniałe siostry salezjanki – Córki Maryi Wspomożycielki. Oczywiście nie obyło się bez promocji instagramowego kanału „salezjaniepln„.

Każdy z nas wrócił do domu z nową wiedzą, nowymi znajomościami, doświadczeniami oraz w pokoju ducha. Ks. Andrzej Waś SDB przejmując tzw. „pałeczkę” prowadzącego SSDM po ks. Rafale Burnickim SDB, wykonał kawał dobrej roboty i nie zawiódł oczekiwań młodzieży, która na pewno chętnie odwiedzi Ląd ponownie!

Antoni Milkiewicz
fot. ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB


Podziel się tym wpisem: