Wyniki wyszukiwania dla:

Kobylanka: obchody 65. rocznicy obecności Prymasa Tysiąclecia

W niedzielę 27 listopada 2022 r. w sanktuarium Prymasa Tysiąclecia w Kobylance odbyły się podniosłe uroczystości związane z 65. rocznicą obecności w Kobylance Prymasa Polski Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił JE ks. bp Henryk Wejman ze Szczecina. Po homilii ks. biskup dokonał poświęcenia nowego relikwiarza, w którym zostały umieszczone relikwie błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Za działalność na płaszczyźnie Kościoła lokalnego ks. biskup uhonorował Krzyżem Zasługi Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej panią Anielę Gontarz, zasłużoną parafiankę ze Skalina.

Następnie po Eucharystii uczestnicy liturgii udali się na ul. Jeziorną, aby dokonać poświęcenia przydrożnej kapliczki poświęconej Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że kapliczka powstała z inicjatywy młodzieży i była budowana przez ks. Michała Malka, młodzież z Kobylanki oraz rodziców kobylańskiej młodzieży w wolnych chwilach przez prawie pół roku. Figurę Matki Bożej ufundowała nowo powstała w parafii wspólnota Wojowników Maryi. W budowę tej kapliczki zaangażowali się także mieszkańcy ulicy Jeziornej oraz wielu parafian. Zwieńczeniem tych prac było poświęcenie, którego w pierwszą niedzielę adwentu AD 2022 dokonał ks. biskup Henryk Wejman.

Salezjanie Kobylanka
fot. Tadeusz Surma


Podziel się tym wpisem: