Wyniki wyszukiwania dla:

Szczecin: obłóczyny ministrantów na Gumieńcach

W pierwszy czwartek miesiąca, 1 grudnia 2022 roku, na Mszy św. o godz. 18.30 odbyły się obłóczyny ministrantów parafii pw. Matki Bożej Różańcowej na szczecińskich Gumieńcach.

Dwóch kandydatów: Antek i Bartek otrzymali komże, zaś Jakub, Franciszek, Krzysztof i Aleksander otrzymali pelerynki. Zanim jednak otrzymali nowe stroje liturgiczne, uroczyście wyrazili chęć służenia Chrystusowi i wspólnocie parafialnej oraz gotowość do pobożnego i sumiennego wykonywania swoich obowiązków.

Cała nasza wspólnota, uczestnicząca we Mszy świętej, wspierając modlitwą naszych ministrantów, którzy po przygotowaniu i zdaniu egzaminów, z wielką radością i niewielką tremą powiększyli grono Liturgicznej Służby Ołtarza.

Gratulujemy ministrantom, ich rodzicom, rodzeństwu i dziadkom. Życzymy Wam drodzy ministranci, aby służba przy ołtarzu nigdy się Wam nie znudziła, a była nieustanną radością służenia Jezusowi Chrystusowi.

Gorące podziękowania dla ks. Jakuba Marka SDB, delegata księdza Inspektora ds. Liturgicznej Służby Ołtarza, który przewodniczył uroczystości obłóczyn nowych ministrantów i poświęcił po renowacji sztandar ministrancki.

Króluj nam Chryste!

ks. Dominik Kruszyński SDB
fot. ks. Piotr Ziółkowski SDB


Podziel się tym wpisem: