Wyniki wyszukiwania dla:

Rzym: „Dziennik” kanonizacji Artemidesa Zattiego

Aby dokładnie prześledzić to wielkie wydarzenie duchowości oraz uroczystości kościelnej i salezjańskiej, jakim była kanonizacja Artemidesa Zattiego, Salezjańska Agencja Informacyjna ma przyjemność zaprezentować Salezjanom i członkom Rodziny Salezjańskiej z całego świata książeczkę, która, zawierając różne opublikowane wiadomości, pełni rolę „dziennika” kanonizacji świętego pielęgniarza z Argentyny.

Ta pozycja przemierza drogę na ołtarze Artemidesa Zattiego, wychodząc od pierwszej zapowiedzi jego kanonizacji w dniu 9 kwietnia 2022 r. i dochodząc do centralnych wydarzeń w dniach 8 i 9 października w Watykanie z udziałem papieża Franciszka. Przybliża poza tym liczne celebracje i wydarzenia zorganizowane jako forma podziękowania Bogu za jego kanonizację; mowa tu o wydarzeniach o charakterze lokalnym i międzynarodowym, ze szczególnym uwypukleniem miejsc związanych bezpośrednio ze świętym Artemidesem, a więc miast Boretto i Viedma.

Nie brakuje refleksji nad osobowością i postawą świętości Zattiego, a także odniesień do materiałów z nim związanych, które cały czas są dostępne cyfrowo, a które mogą służyć jako bodziec i materiał do zgłębienia.

Można też znaleźć wiele artykułów, które były publikowane przez ANS w ostatnim czasie, a które przybliżają długą drogę Artemidesa Zattiego do kanonizacji, czemu towarzyszą piękne zdjęcia samego świętego, jak i ujęcia wykonane w czasie różnych wydarzeń.

„Te strony mają na celu odzwierciedlenie i utrwalenie tego całego wielkiego wysiłku, jaki został podjęty na polu komunikacji społecznej przez zespół Salezjańskiej Agencji Informacyjnej (ANS) w służbie Zgromadzeniu i Rodzinie Salezjańskiej, jak również – wielu innych podmiotów, które na poziomie międzynarodowym, krajowym, inspektorialnym lub lokalnym – wydawnictwa, stacje radiowe i telewizyjne, Biuletyny, strony internetowe, blogi, społecznościowe – współpracowały w relacjonowaniu i promocji kanonizacji Zattiego” – stwierdza dyrektor ANS, ks. Harris Pakkam SDB.

Zbierając w sposób przemyślany różne materiały informacyjne, pozycja ta chce zapobiec rozproszeniu tej całej skarbnicy uroczystości, świadectw i materiałów odnoszących się do świętego Artemidesa Zattiego, zachowując to wszystko w pamięci dla potomnych.

Broszura w formacie PDF w języku polskim dostępna jest TUTAJ.

infoans.org


Podziel się tym wpisem: