Wyniki wyszukiwania dla:

Ląd: reaktywacja Inspektorialnej Rady Młodych

W miniony weekend (9-11.12.2022 r.) w Lądzie nad Wartą odbył się pierwszy zjazd reaktywowanej po latach Inspektorialnej Rady Młodych (IRM). W tym samym czasie do tego miejsca na Weekend z ks. Bosko zjechało się około 70 ministrantów wraz z salezjanami.

Piątek był pełen zabaw integracyjnych. Członkowie IRMu zaanimowali wieczór dla ministrantów na sali gimnastycznej. Dzięki temu wszyscy mogli się lepiej poznać. Późniejszym wieczorem ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB, delegat ds. duszpasterstwa młodzieżowego, integrował się z IRMem poprzez granie w „Tajniaków”. Od myślenia nad hasłami aż „mózgi się przegrzewały”, a śmiechom nie było końca. Oprócz piątku Inspektorialna Rada Młodych spędzała czas z ministrantami na wspólnych punktach programu, czyli: modlitwie, posiłkach, rekreacji.

W sobotę był czas intensywnej pracy i działania. Od rana odbywały się spotkania, z których wypływało wiele ciekawych pomysłów i inicjatyw. Pierwsze były organizacyjne i ogólnikowe, natomiast później przeszliśmy do konkretów. Ks. Dominik Kruszyński SDB wzbogacił naszą pracę ciekawymi pomysłami, robieniem zdjęć i filmików. Następnie odbyło się spotkanie IRMu z inspektorialną komisją ds. duszpasterstwa młodzieżowego, na którym omawiane były ostatnie wydarzenia, sprawy bieżące i planowane kolejne akcje salezjańskie. Na późniejszych spotkaniach skupiliśmy się na projektowaniu nowych inicjatyw i omawianiu kalendarza salezjańskiego na ten rok formacyjny. W przerwach pomiędzy spotkaniami był czas na luźne rozmowy, kawę i ciasto.

W niedzielę spotkaliśmy się na podsumowaniu całego weekendu i po Mszy Świętej każdy udał się do swojego domu. Zdecydowanie był to czas owocny, pełen kreatywnego działania, zawiązywania relacji i co najważniejsze, spotkania z Panem Bogiem.

IRM tworzą: Paweł (Konin), Weronika (Rumia), Patrycja (Bydgoszcz), Krzysztof (Gdańsk), Gabriela (Gryfino/Szczecin), Konrad (Debrzno), Michał (Szczecin), Marek (Leszno/Poznań).

Gabriela Gos
fot. ks. Dominik Kruszyński SDB & IRM

W celu poprawienia komunikacji oraz poznania potrzeb młodzieży IRM prosi młodych o wypełnienie ankiety, która znajduje się TUTAJ.


Inspektorialną Radę Młodych PLN tworzą przedstawiciele placówek oraz dzieł salezjańskich na terenie Inspektorii Pilskiej, którzy inspirują się życiem św. Jana Bosko, żyją duchowością salezjańską z silnym poczuciem przynależności do wspólnoty Kościoła oraz angażują się w działalność Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (SYM, ang. Salesian Youth Movement).
Celem Inspektorialnej Rady Młodych jest animacja młodzieżowego środowiska salezjańskiego Inspektorii Pilskiej m.in. poprzez pomoc delegatowi DM w przygotowaniu i przeprowadzeniu inspektorialnych spotkań młodzieży, inicjowanie nowych przedsięwzięć na rzecz młodzieży salezjańskiej oraz podejmowanie działań propagujących SYM.
Inspektorialna Rada Młodych współpracuje z Delegatem i Ekipą ds. Duszpasterstwa Młodzieżowego oraz z Centrum Krajowym Duszpasterstwa Młodzieżowego SDB-FMA i Inspektorialnymi Radami Młodych SYM Polska.

Podziel się tym wpisem: