Wyniki wyszukiwania dla:

Rumia: zakończenie aspirantatu

17 grudnia 2022 r. czterech naszych aspirantów: Wiktor, Przemysław, Jakub i Wiktor zakończyło okres aspirantatu przy wspólnocie zakonnej pw. NMP WW w Rumi.

Wcześniej, wraz z wymaganą dokumentacją, złożyli podanie z prośbą o pozwolenie na przyjęcie do prenowicjatu. Rada Domu i Rada Inspektorialna zaopiniowała pozytywnie wszystkie cztery podania.

Współbracia należący do domu pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi zgodnie twierdzą, że obecność kandydatów do Zgromadzenia wniosła dużo nowych wyzwań, ale też ubogaciła nasze dzieło, którego złożoność pozwoliła, aby mogli lepiej przyjrzeć się naszemu charyzmatowi.

Aspiranci zaangażowali się w życie wspólnoty w wyznaczonych im obszarach: modlitwy i apostolatu, wspólnej pracy i świętowaniu, formacji duchowej i intelektualnej oraz w trosce o powierzone im odcinki.

Przed nimi kolejny etap formacji, ale już w kategoriach prenowicjuszy, który jest przewidziany od stycznia do czerwca 2023 roku.

Stąd dziękując za wsparcie modlitewne, prosimy o dalsze, aby nasi kandydaci do Zgromadzenia mogli się rozwijać na dobrych salezjanów i przygotować się do nowicjatu.

ks. Henryk Kaszycki SDB


Podziel się tym wpisem: