Wyniki wyszukiwania dla:

Wzór na dzisiejsze czasy

Dla Rodziny Salezjańskiej styczeń jest szczególnym miesiącem wspomnień wielu ważnych postaci, wzorów na dzisiejsze czasy.

8 stycznia wspominamy bł. Tytusa Zemana SDB, 15 stycznia bł. ks. Alojzego Variarę SDB, 22 stycznia bł. Laurę Vicuña, 24 stycznia św. Franciszka Salezego, głównego patrona Zgromadzenia Salezjańskiego, 30 stycznia bł. Bronisława Markiewicza i oczywiście 31 stycznia obchodzimy uroczystość założyciela naszej Rodziny Salezjańskiej: św. Jana Bosko.

W kontekście tego „miesiąca salezjańskiego” proponujemy zainteresować się inną ważną postacią, nieznaną szerzej w środowisku salezjańskiej Polski. Mowa o Czcigodnym Słudze Bożym ks. Józefie Quadrio, salezjaninie z Turynu, żyjącym w latach 1921-1963.

W kolejne poniedziałki stycznia 2023 r. publikowane są nowe nagrania, w których ks. dr Łukasz Pawłowski SDB przybliża postać tego przyjaciela Boga – mistyka, wyjątkowego salezjanina-kapłana, wspaniałego człowieka.

– Zachęcam Was do tego, abyście się zaprzyjaźnili z ks. Józefem Quadrio, który wskazuje na Jezusa Chrystusa jako Źródło życia w pełni i podpowiada nam, w jaki sposób przeżywać codzienność, często trudną i naznaczoną wieloma problemami, które generuje dzisiejszy świat. Na sercu leżała mu troska o powołania, był formatorem przyszłych kapłanów. Chciał, by byli świętymi sługami Chrystusa – mówi ks. dr Łukasz Pawłowski SDB.

Chcesz być święty? Nie wiesz od czego zacząć? Myślisz, że to jednak nie jest dla Ciebie? Posłuchaj, co ma do powiedzenia ks. Józef Quadrio SDB. Naprawdę warto!

Zapraszamy także do odwiedzenia dedykowanej strony www.

donquadrio.pl

Podziel się tym wpisem: