Wyniki wyszukiwania dla:

Debrzno: Szkoła Animatora Salezjańskiego 2023

W miniony weekend 24-26.02.2023 r. w Debrznie odbyła się Szkoła Animatora Salezjańskiego, której motywem przewodnim było tworzenie dziennika duchowego.

Wspólnota Oratorium z Debrzna, pod przewodnictwem diakona Roberta Sieroty SDB, przygotowała teatralną Drogę Krzyżową, która w piątek rozpoczęła zjazd i wprowadziła uczestników do wielkopostnego przeżycia weekendu. Późniejsza osobista modlitwa w ciszy i adoracja Najświętszego Sakramentu była możliwa aż do północy, zarówno w piątek, jak i następnego dnia.

Sobotnie warsztaty rozpoczęły się już o godz. 9:00. Wszyscy uczestnicy byli podzieleni na trzy grupy wiekowe, w których brali udział w poszczególnych zajęciach. Dzięki warsztatom można było dowiedzieć się, jak prowadzić dziennik duchowy i jak duży wpływ ma on na nasz rozwój. Omawiane były także cechy modlitwy salezjańskiej. W praktyce uczono się jak przygotowywać nabożeństwa dla różnych grup i na różne okazje. Na trzecim z warsztatów omawiane były relacje i emocje w wierze.

W sobotę wieczorem po uroczystej Eucharystii rozpoczęło się nabożeństwo uzdrowienia. Była możliwość adoracji, oddania swoich trudnych spraw Bogu poprzez zapalanie świec. Wiele osób skorzystało także z modlitw wstawienniczych.

W trakcie zjazdu nie zabrakło czasu dla brata i siostry. Wspólne rozgrywki i zabawy po obiedzie, a także wieczory integracyjne pomogły nawiązać i pogłębić relacje wśród uczestników, którzy przybyli z Bydgoszczy, Czaplinka, Dębna, Gdańska, Kawnic, Konina, Lądu, Lubrzy, Piły (Święta Rodzina i Oratorium Królowej Pokoju), Rumi (NMP WW i Podwyższenie Krzyża Św.). Dużą grupę stanowili gospodarze z Debrzna, a w SASie uczestniczyli również młodzi udający się latem na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Niedziela była czasem podsumowania i wyciągania wniosków.

Szkoła Animatora Salezjańskiego to piękny zjazd, w czasie którego, jak widać, nie brakuje czasu na zabawę, a jednocześnie można umocnić się w wierze, wyciszyć i nabrać sił na kolejne dni. Animator w Oratorium powinien być kreatywny, radosny i oddany Panu Bogu, co dzięki takim wydarzeniom można doskonalić. Dlatego już teraz zapraszamy na kolejny SAS, który odbędzie się w Lądzie w dniach 14-16.04.2023!

Zobaczcie też relację na Instagramie!

Anna Rymarczyk
fot. Oliwia Woźniak


Podziel się tym wpisem: