Wyniki wyszukiwania dla:

Toruń: sympozjum „Wychowywać i Ewangelizować”

W dniach 17-18 marca 2013 r. w Toruniu odbyło się Sympozjum dla nauczycieli i wychowawców szkół, placówek i ośrodków wychowawczych Inspektorii pw. św. Wojciecha w Pile pod hasłem „Wychowywać i Ewangelizować”.

Spotkanie swoją obecnością uświetnił Ksiądz Inspektor Tadeusz Itrych SDB oraz pani Maria Mazurkiewicz, Kujawsko-Pomorski Wice Kurator Oświaty. Ks. dr Marek Chmielewski SDB pokazał nam w swoim wykładzie, jak być „zaczynem ewangelicznym” w naszych środowiskach, zgodnie z myślą wyrażoną przez Przełożonego Generalnego ks. Angela Fernándeza Àrtime SDB w tegorocznej Wiązance.

W kolejnym wykładzie ks. Julian Dzierżak SDB przeprowadził nas przez innowacyjne eksperymenty pedagogiczne w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi, a na zakończenie pan Jakub Szajkowski opowiedział w sposób barwny i ciekawy o wirtualnym świecie w jakim żyjemy my i nasi podopieczni – o jego szansach i zagrożeniach.

Oczywiście spotkanie nie było tylko naukowe. Było coś dla ducha – Eucharystia w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy z homilią ks. Tomasza Kościelnego SDB oraz koncert symfoniczny „Muzyczna podróż Brazylia, Hiszpania, Polska” i dla ciała (pyszna, uroczysta kolacja). Całości dopełniło wiele nieformalnych spotkań i rozmów, podczas których można było się lepiej poznać jako pracownicy dzieł salezjańskich, a co najważniejsze, podzielić się doświadczeniami pracy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca, abyśmy mogli owocnie przeżyć ten czas: ks. Bogusławowi Dygdale, dyrektorowi Centrum Dialogu im. Jana Pawła II, o. Wojciechowi Zagrodzkiemu CSsR za przyjęcie nas do „Domu Pielgrzyma”, ks. Leszkowi Ziole SDB, dyrektorowi Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu.

Na zakończenie nie może zabraknąć podziękowań dla ks. Mirosława Stanisława Wierzbickiego SDB, delegata ds. Formacji Kadry Świeckiej i ks. Tomasza Kościelnego SDB – delegata ds. Szkół, Placówek i Ośrodków Wychowawczych za zorganizowanie tego dobrego czasu spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem.

Aleksandra Krupowicz


Podziel się tym wpisem: