4 maja 2023 roku w Oratorium św. Jana Bosko w Główczycach, jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św., odbyło się braterskie spotkanie scholi i ministrantów.
Pogoda dopisała, więc tym razem spotkanie odbyło się przy grillu. Jedni raczyli się śpiewem w oratorium, a inni zabawą na świeżym powietrzu. Było smacznie i wesoło.