W parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Główczycach będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.
W niedzielę 11 czerwca 2023 r. ks. Proboszcz Grzegorz Stępniak SDB poświęcił nowo utworzoną kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu. Kaplica powstała z inicjatywy księdza proboszcza w budynku, który od niepamiętnych czasów był opuszczony i ulegał coraz większym zniszczeniom. Po gruntownym remoncie tego miejsca powstała piękna kaplica, co bezwzględnie jest wydarzeniem wyjątkowym i historycznym. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała każdego dnia w godz. 8.00-18.30.
Parafianie zyskali miejsce, w którym Jezus jest na wyciągnięcie dłoni. Nie w oddaleniu na ołtarzu, ale tak bardzo blisko. To miejsce, gdzie można być z Jezusem, gdzie można się zbliżyć, gdzie można czerpać. Tam nie trzeba mówić, tam trzeba być, trwać, by On uwalniał, uzdrawiał, kształtował nasze serca i sumienia, goił w nas rany. Po uroczystym poświęceniu kaplicy nie zabrakło podziękowań dla wszystkich, którzy włączyli się w utworzenie kaplicy: ofiarami, modlitwą i pracą.