Kiedyś Arka Noego śpiewała, że wakacje mają trwać cały rok. To jednak się nie spełniło. Nadszedł koniec letniego wypoczynku w 2023 r. Jednak w Dębnie był to prawdziwy początek i nowe otwarcie…
Koniec wakacji zbiegł się także z zakończeniem długo wyczekiwanego remontu kawiarenki w Oratorium. Trudno było ustalić czas poprzednich zmian, ale był to niemal trzydzieści lat temu. Odnowione pomieszczenie zyskało nową instalację elektryczną i hydrauliczną, wylano nową posadzkę oraz położono tynki w miejsce dawnej boazerii. Kawiarenka posiada od teraz także aneks kuchenny, nagłośnienie i jest przystosowana do potrzeb nie tylko dzieci i młodzieży, ale też dorosłych parafian.
Zakończenie wakacji było okazją do spotkań z parafianami po każdej niedzielnej Mszy św. 3 września 2023 roku. To także rozpoczęcie zapisów na zajęcia w Oratorium. Dużą pomocą i wsparciem wykazali się animatorzy, którzy czuwali nad gośćmi oraz parafianie, którzy dostarczyli słodkie wypieki.
Na szczęście wakacje nie muszą trwać cały rok. Czas roku szkolnego także nadaje się doskonale do budowania wspólnoty, zacieśniania więzi oraz wspólnego wędrowania ku Niebu.