Wyniki wyszukiwania dla:

Ląd: jest NADZIEJA!

Nadzieja była tematem drugiego w tym roku formacyjnym spotkania dla młodzieży w Salezjańskiej Szkole Duchowości Młodzieżowej w Lądzie nad Wartą.

W dniach 9-11 lutego 2024 r. znaleźliśmy się między Wiarą a Miłością, czyli w Nadziei, że także to spotkanie pozostawi niezatarty Boży ślad w naszych duszach. Stu jeden uczestników i zaproszeni goście to grupa, która przyjechała na Salezjański Ląd, by zbliżyć się do Pana Boga, poznawać siebie samych oraz tych, którzy żyją obok nas, aby również im przekazać Nadzieję.

W spotkaniu wzięła udział młodzież w przedziale wiekowym od 15 do 26 lat, salezjanie (brat Tomek, księża: Krzysztof, Jarek, Damian, Andrzej), siostry salezjanki (Angelika i Longina) oraz zaproszeni goście – prelegenci: ks. Tomasz Trzaska (ekspert Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym – Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie; wypada wspomnieć, że obchodził z nami swoje 40. urodziny!), Inga Pozorska (Mocni w Duchu) oraz Anna Migalska (Dyrektor Centrum Formacji Rodziny w Lubinie, psychoterapeuta, terapeuta NARM, logoterapeuta).

Oto fragment podsumowania spotkań przez Panią Anię: – Warsztaty pt. „Jak dobrze przeżywać życie by osiągnąć szczęście? O emocjach, potrzebach i relacjach” koncentrowały się przede wszystkim na zatrzymaniu na sygnałach, które wysyła nam nasze ciało w kontakcie z rzeczywistością – na emocjach. Porozmawialiśmy czym są emocje, jak je bezpiecznie wyrażać i w jaki sposób pracować nad nimi by były dla nas świetną bazą rozumienia tego co się dzieje w nas i w innych. Emocje i potrzeby to ważny świat relacji z innymi, warsztaty miały umożliwić zrozumienie co czuje drugi człowiek i jak pomóc mu wyrażać to co trudne. W drugiej części skoncentrowaliśmy się na funkcjach emocji, przede wszystkim złości i strachu. Było dużo pytań, uwag, dyskusji a przede wszystkim ogromne zainteresowanie i wymiana poglądów. Młodzież zarówno w młodszej jak i starszej grupie jest naprawdę wyjątkowa, potrafi słuchać, konstruować bardzo dojrzałe pytania oraz pięknie dzieli się swoim doświadczeniem, które umacnia inne osoby. Wiele osób skorzystało również z możliwości indywidualnej rozmowy…

A co mówiła młodzież? Że najbardziej podobała im się Adoracja, i że „densy” (dyskoteka ostatkowa) były super, warsztaty bardzo wartościowe, atmosfera, ludzie, itd. Po prostu, w dwóch słowach: Salezjański Ląd!

Nadzieja jest w młodych i to, co nas cieszy najbardziej, że w odpowiedzi na warsztatowe pytanie: co/kto daje im nadzieję?, padła między innymi odpowiedź: salezjanie. I za to chwała Panu!

Przed nami majowy SSDM – MIŁOŚĆ – młodzież widziana najmilej!

ks. Andrzej Waś SDB
fot. Natalia Nowak


Podziel się tym wpisem: