Wyniki wyszukiwania dla:

Bydgoszcz: Salezjańska Liga Mistrzów

Liga trwa, ale mistrzów jakby coraz mniej… Znalazło się jednak dziesięciu salezjanów, którzy poniedziałkowy wieczór 12 lutego 2024 r. postanowili spędzić z piłką przy nodze.

Na parkiecie sali gimnastycznej Collegium Salesianum w Bydgoszczy pojawili się współbracia z sześciu wspólnot (Bydgoszcz św. Marek, Debrzno, Piła św. Wojciech, Rumia Podwyższenia Krzyża Świętego i NMP WW oraz Toruń), aby kontynuować tradycję i rozegrać mecz Salezjańskiej Ligi Mistrzów im. ks. Stanisława Smuniewskiego SDB.

„Dziesięciu wspaniałych” stworzyło dwie drużyny: Pomorza (a właściwie Rumi) i Kujaw, a ich niełatwym zmaganiom przyglądało się kilku współbraci oraz lokalna młodzież, która nie szczędząc sił i gardeł, dopingowała oba zespoły, rywalizujące w duchu braterstwa i gry fair play.

Niezliczona ilość rzutów rożnych dla obu ekip i jeszcze większa ilość interwencji bramkarza drużyny Pomorza. Tak można podsumować to spotkanie, zakończone zwycięstwem zespołu Kujaw wynikiem 9:7. Mimo wysiłków najmłodszego stażem salezjańskim, a zarazem podwójnego Mistrza Polski Wyższych Seminariów Duchownych w piłce nożnej diakona Grzegorza Bujałkowskiego SDB, strzelca 6 bramek, zespół z Pomorza nie był w stanie odeprzeć ataków drużyny przeciwnej.

Wszyscy zawodnicy obecni na boisku rozegrali pełen mecz, który w tym wypadku nie trwał 90 minut, a zaledwie 40. Mimo to zmęczenie dało się we znaki.

Najstarszy na boisku, weteran Salezjańskiej Ligi Mistrzów, ks. Leszek Zioła SDB, dyrektor Szkoły Salezjańskiej w Toruniu, tak skomentował to wydarzenie: – Cieszę się, że się zjechaliśmy i mogliśmy rozegrać ten mecz salezjański, mecz przyjaciół Księdza Bosko. Ocenił także poziom rozgrywek: – Był bardzo wysoki. Bramkarze mieli dzisiaj bardzo dużo pracy, ale spełnili oczekiwania, które w nich pokładamy.

Zapytany o przyszłość Salezjańskiej Ligi Mistrzów, ks. Leszek odpowiedział: – Trzeba się spotykać, bo inaczej, ludzie się nie spotykają to wszystko ginie. Więc spotykajmy się dalej, grajmy i niech toczy się Liga Salezjańska, już od dwudziestu paru lat.

A kolejna okazja do spotkania przy piłce nadarzy się w poniedziałek 17 czerwca 2024 roku w Pile.

ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB


Podziel się tym wpisem: