Wyniki wyszukiwania dla:

Rumia: „Wieczór Walki za Ojczyznę”

16 lutego 2024 r. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi odbył się „Wieczór Walki za Ojczyznę“.

Nabożeństwo to odbyło się z inicjatywy Ruchu Wojowników Maryi, w związku z czym miało ono równocześnie miejsce w wielu parafiach w naszym kraju, jak i zagranicą.

W Rumi „Wieczór Walki za Ojczyznę” rozpoczął się od Mszy świętej o godz. 18:00, po której bardzo licznie zgromadzeni wierni ze „Wspomożycielki“ i wielu okolicznych parafii, przed Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, wzywając wstawiennictwa Maryi oraz polskich Świętych i Błogosławionych, w tym św. Andrzeja Boboli, modlili się o błogosławieństwo dla Polski i ochronę przed zagrożeniami duchowymi i płynącymi ze świata.

Z uwagi na cel modlitwy, nabożeństwo przybrało charakter religijno-patriotyczny – taka też była oprawa wizualna i muzyczna. Ufamy, że moc modlitwy płynącej z serc tak wielu zgromadzonych wiernych przyczyni się do tego, że nasza Ojczyzna pozostanie wierna wierze naszych Ojców, miejscem, gdzie się dba i chroni rodzinę i życie poczęte, a prawo stanowi się według prawa Bożego.

Michał Makurat
fot. Andrzej Gojke


Podziel się tym wpisem: