Wyniki wyszukiwania dla:

Szczecin: Nasi współbracia powołani do Rady Kapłańskiej

Informujemy, że Ks. Arcybiskup Metropolita Wiesław Śmigiel ustanowił nową Radę Kapłańską Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. 
 
Jej zadaniem jest pomoc Biskupowi w zarządzaniu Diecezją.
Według nowej ordynacji wyborczej do Rady wchodzi 5 księży zakonnych.
Tym razem aż 4 zakonników to nasi Współbracia.
 
Nowymi Radcami zostali:
  • ks. mgr lic. Paweł Żurawiński SDB – proboszcz i kustosz z Kobylanki, wicedziekan Dekanatu Kołbacz;
  • ks. mgr Mariusz Wencławek SDB – proboszcz parafii pw. św. Jana Bosko w Szczecinie;
  • ks. mgr Adam Ścibek SDB – dyrektor i proboszcz ze Szczecina – Wielgowa, Ojciec duchowny Dekanatu Szczecin – Dąbie;
  • ks. mgr Tadeusz Balicki SDB – dyrektor wspólnoty Salezjańskiej pw. św. Jana Bosko w Szczecinie.
Naszym Współbraciom gratulujemy!

Podziel się tym wpisem: