W sobotę 10 maja br. około 7 tysięcy mężczyzn przybyło do Szczecina, aby uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu Wojowników Maryi.
Zebrani rozpoczęli spotkanie przy Szkołach Salezjańskich i w procesji różańcowej na wyruszyli przez miasto do Archikatedry św. Jakuba. Hasłem spotkania w Szczecinie były słowa: Maryja Królowa Korony Polski.
Mszy św przewodniczył i homilię wygłosił Metropolita Szczecińsko-Kamieński Ks. Abp Wiesław Śmigiel. Następnie konferencję wygłosił Moderator Ruchu ks. Paweł Żurawińskisdb. Uczestnicy odnowili jasnogórskie śluby Narodu.
Według wielu ludzi było to szczególnie ważne spotkanie dla Szczecina i Pomorza Zachodniego.