Wyniki wyszukiwania dla:

Bydgoszcz: wakacje z Oratorium „Dominiczek”


Pierwszy miesiąc tegorocznych wakacji w bydgoskim Oratorium „Dominiczek”, mimo panującej sytuacji, był bardzo intensywny.

Zorganizowaliśmy trzy turnusy zajęć oratoryjnych, w których łącznie uczestniczyło 130 dzieci. Maluchy pod czujnym okiem animatorów i wychowawców brały udział w różnych zajęciach, podchodach i wyjazdach. Byliśmy w Janikowie na placu wodnym i nad jeziorem, a także bawiliśmy się w Family Park.

W dniach 8-18 lipca 2020 roku Oratorium zorganizowało również kolonie letnie w Borowicach, w których udział wzięło 42 dzieci. Borowice to malownicza wioska położona u stóp Królowej Karkonoszy – Śnieżki. Bawiliśmy się i zwiedzaliśmy ciekawe zakątki Dolnego Śląska. Byliśmy nad wodospadem Kamieńczyka i Podgórnej oraz Dzikim Wodospadzie w Karpaczu. Po krótkiej wędrówce malowniczym szlakiem zwiedziliśmy Świątynię Wang. Wjechaliśmy wyciągiem od strony Czeskiej na Śnieżkę, a drogę powrotną pokonaliśmy pieszo. W niedzielnej Eucharystii uczestniczyliśmy w przepięknym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Jest to Europejska Perła Baroku i rzeczywiście nie mogliśmy oderwać oczu od zdobień, fresków czy organów. Pojechaliśmy również do Czeskiego Skalnego Miasta w Ardszpach. Te ogromne ostańce, czy formy skalne zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.

Bogu niech będą dzięki za cudowny i bezpieczny czas kolonii i półkolonii. Dzieciaki szczęśliwe i uśmiechnięte wróciły do stęsknionych rodziców.

Bożena Tomaszewska