loading...

Poniedziałek XVII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Euzebiusza z Vercelli, św. Piotra Juliana Eymarda | czytania na dziś

Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana

Informacje

Zamknij wpis

Bydgoszcz: zakończenie roku formacyjnego wspólnot ministranckich

W dniu 25 czerwca, ministranci z dwóch bydgoskich wspólnot: parafialnej św. Marka oraz szkolnej Collegium Salesianum, zakończyli kolejny rok swojej formacji.

Uroczystej Mszy Św., która rozpoczęła wspólne podsumowanie, przewodniczył ks. Artur Chejnowski SDB. W wygłoszonej homilii przypomniał on wszystkim obecnym ministrantom, aby swoje powołanie życiowe oraz te do służby liturgicznej budowali na mocnym i trwałym fundamencie, którym jest Chrystus.

Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się na boisko przy małej szkole salezjańskiej, aby ciesząc się piękną pogodą rozegrać mecz piłkarski oraz posilić się smacznymi przysmakami z grilla.

Każdy ministrant otrzymał okolicznościowy upominek, który będzie przypomnieniem o przynależności do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.

Cieszy fakt, że w zakończeniu roku formacyjnego wzięli również udział licznie przybyli rodzice oraz bliscy ministrantów.

ks. Tomasz Malinowski SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl