loading...

Środa V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Nereisza i Achillesa, Św. Pankracego | czytania na dziś

Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Informacje

Zamknij wpis

Główczyce: pięknieje otoczenie kościoła

Zakończył się kolejny etap prac remontowo-budowlanych przy kościele parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Główczycach.

W ciągu dwóch miesięcy udało się zmienić nawierzchnię wokół budynku, stary i zniszczony beton zastąpiła kostka granitowa i starobruk, wykonano również odprowadzenie wód deszczowych, zgodnie z wytycznymi Konserwatora Zabytków. Zakupiono także dwie figury przedstawiające patronów świątyni. Postacie św. Piotra i Pawła pięknie wkomponowują się w otoczenie kościoła. Było to bardzo poważne przedsięwzięcie.

Ponadto wykonano nowe wrota i dach na zabytkowym budynku, który niegdyś był bramą prowadzącą na teren kościelny, zabezpieczając w ten sposób ten piękny obiekt przed zniszczeniem.

Naszą radością jest fakt, że spełnione zostały zamierzenia Proboszcza ks. Grzegorza Stępniaka SDB i oczekiwania wielu parafian. Ufamy, że wszystkie zmiany przyczynią się do lepszej obecności wiernych w świątyni.

Anna Szewczuk
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl