Kategoria: Młodzież
Konin: Dzień dziecka – czas radości
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie świętowaliśmy nie jeden, ale kilka dni. Trudno było zmieścić wszystkie wydarzenia w jednym terminie, gdy atrakcji, spotkań i wyjątkowych chwil było tak wiele.
Ląd: Finał Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej
Młodzi spotkali się w Lądzie nad Wartą, by wspólnie modlić się, rozmawiać i szukać odpowiedzi na ważne pytania dotyczące życia oraz wiary. Ostatni zjazd Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej, odbywający się pod hasłem „Program życia”, stał się nie tylko czasem formacji, ale także budowania relacji i odkrywania, że codzienność można przeżywać z Bogiem w sposób świadomy i radosny.
SSP Piła: Szkolny Klub Mediacji Rówieśniczych rozpoczął działalność
14 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie Szkolnego Klubu Mediacji Rówieśniczych. To wydarzenie miało szczególny charakter — nie tylko formalnie inaugurujące nową inicjatywę, ale przede wszystkim wyznaczające kierunek, w którym chcemy wspólnie podążać jako społeczność szkolna: ku dialogowi, wzajemnemu szacunkowi i odpowiedzialności za relacje.
Szczecin Wielgowo: Ministranci na wyjeździe do Warszawy
Czas egzaminów ósmoklasistów wcale nie musi oznaczać nudy i wolnych dni spędzonych w domu. Przekonała się o tym grupa 13 ministrantów, która wraz z ks. Marcinem w dniach 10–13 maja uczestniczyła w wyjeździe edukacyjno-formacyjno-rekreacyjnym do Warszawy i okolic.
31MŚDS: Biegniemy po więcej niż zwycięstwo!
W dniach 30 kwietnia – 3 maja 2026 roku odbyło się XXXI Ministranckie Święto Dominika Savio. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło w Słupcy, Lądzie i Kawnicach ponad 250 ministrantów z całej Inspektorii Pilskiej. Był to czas wspólnej modlitwy, sportowej rywalizacji, formacji oraz budowania braterskiej wspólnoty.
Toruń: Miłość do Ojczyzny ponad granicami
Nie było potrzeby korzystać z translatorów, tłumaczyć historycznych zawiłości czy opowiadać o geograficznych detalach. Usłyszeć można było o „naszej Ojczyźnie”, „naszym języku”, „naszym domu i historii”. Od 20 do 24 maja uczniowie polskiej szkoły im. św. Jana Bosko w Jałówce gościli w Szkole Podstawowej im. św. Dominika Savio w Toruniu.
Piła: Szkoła Animatora Salezjańskiego
Ponad setka młodych, czteroletnia formacja i jedno mocne przesłanie: „krzyż to nie biżuteria”. W Pile odbyła się kolejna edycja Szkoły Animatora Salezjańskiego, której zwieńczeniem było posłanie nowych animatorów do pracy wśród rówieśników oraz wspólne świętowanie w duchu radości i odpowiedzialności za wiarę.
Jubileusz 25-lecia Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży w Pile
W sobotę, 18 kwietnia 2026 roku, w dziele salezjańskim pw. św. Jana Bosko w Pile odbyły się uroczystości jubileuszu 25-lecia Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu członków SSWM, wśród których obecni byli m.in. prezesi Stowarzyszenia oraz inspektor nominat ks. Jarosław Pizoń SDB.
Kraków: Wielkopostny Dzień Skupienia SYM PLN
Ważne wydarzenia wymagają dobrych przygotowań. Od tego często zależy to, w jaki sposób przeżyjemy dane wydarzenie, podróż, uroczystość. Nie inaczej jest z tym, co duchowe. Dlatego mamy rekolekcje, dni skupienia, momenty refleksji. W jaki sposób młodzież naszej Inspektorii przygotowała się do tegorocznej Wielkanocy? Zapraszamy do lektury…
Debrzno: Misterium Męki Pańskiej
W kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Debrznie animatorzy Oratorium im. św. Jana Bosko przygotowali Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie ukazało ostatnie chwile życia Chrystusa, łącząc ewangeliczną historię z doświadczeniami współczesnego człowieka i zapraszając widzów do osobistej refleksji w czasie Wielkiego Postu.