Wyniki wyszukiwania dla:

Konin


parafia pw.: św. Faustyny Kowalskiej

ul. Fikusowa 10
62-502 Konin

proboszcz: ks. Mirosław Dukiewicz SDB

wspólnota: Konin, bł. Piątki Poznańskiej

tel.: (63) 245-04-10
e-mail:
 konin@salezjanie.pl
strona internetowa: www.konin.salezjanie.pl

Początki parafii św. Faustyny Kowalskiej w Koninie sięgają grudnia 1993 r. Na podstawie umowy między biskupem włocławskim Bronisławem Dembowskim a inspektorem Towarzystwa św. Franciszka Salezego ks. Władysławem Kołyszką, podpisanej w dniu 28 grudnia 1993 r., duszpasterstwo objęli w niej salezjanie, którzy zobowiązali się wybudować kościół, plebanię i szkołę katolicką. Nowa placówka duszpasterska powstała z części parafii św. Maksymiliana (Konin Chorzeń) i parafii Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach (Nowy Dwór) i została erygowana przez biskupa diecezjalnego z dniem 1 stycznia 1994 r. 

W pierwszych latach istnienia parafii do sprawowania nabożeństw liturgicznych służyła kaplica wybudowana jeszcze w 1992 r. staraniem ks. infułata Antoniego Łassy. W trakcie użytkowania jej przez parafię św. s. Faustyny była ona wielokrotnie odnawiana i modernizowana. Wszelkie wysiłki koncentrowano jednak na budowie własnej świątyni parafialnej.
 
Plac pod budowę kościoła został poświęcony w dniu 7 października 1997 r. przez bpa Bronisława Dembowskiego. Rozwój prac budowlanych pozwolił w roku 2002 wprowadzić się salezjanom do zaadoptowanych na mieszkalne pomieszczeń garażowych plebanii. Budowa domu parafialnego i świątyni trwała przez kolejne lata. Obecnie plebania jest w pełni użytkowana, wykańczane jest oratorium oraz wnętrze świątyni, w 2014 roku została oddana do użytku kaplica przedpogrzebowa.
 
Parafia należy do diecezji włocławskiej i liczy 8600 wiernych. Grupy parafialne: Rada Parafialna, Oratorium, Liturgiczna Służba Ołtarza, Ruch „Światło Życie”, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Chór Misericordia, Koła biblijne, Odnowa Życia Chrześcijańskiego, Żywy Różaniec, Rada Katechetyczna, Konwersatoria naukowe „Porozmawiajmy o…”.