loading...

Środa V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Nereisza i Achillesa, Św. Pankracego | czytania na dziś

Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Informacje

Zamknij wpis

Ks. Tadeusz Itrych SDB nowym Inspektorem

Salezjanie Inspektorii Pilskiej pw. św. Wojciecha mają nowego przełożonego. W sobotę, 13 czerwca 2020 roku w Bydgoszczy, urząd Inspektora objął ks. Tadeusz Itrych SDB.

Uroczystości przewodniczył ks. Roman Jachimowicz SDB, wybrany podczas minionej 28. Kapituły Generalnej na Radcę Regionu Europa Środkowo-Północna. Zgromadziła ona wielu salezjanów ze wszystkich czterech polskich Inspektorii oraz przedstawicieli Rodziny Salezjańskiej, młodzieży i miejscowcyh parafian, żegnających swojego dotychczasowego proboszcza, a także lokalne duchowieństwo.

Słowo Boże wygłosił ks. Tadeusz Rozmus SDB, były Radca regionalny, który mówiąc m.in. o Rodzinie Salezjańskiej wskazał na jej znaczenie we współczesnym świecie i jej miejscu w Kościele powszechnym. Uczestników liturgii zachęcił do pielęgnowania zapału misyjnego stanowiącego istotny element charyzmatu salezjańskiego. Po homilii ks. Tadeusz Itrych SDB złożył wyznanie wiary, przez co oficjalnie stał się ósmym Inspektorem w czterdziestoletniej historii Inspektorii pw. św. Wojciecha.

Na zakończenie liturgii współbracia oraz przedstawiciele Rodziny Salezjańskiej podziękowali ks. Romanowi za jego czteroletnią posługę przełożonego naszej Inspektorii.

Zwracając się do współbraci Inspektorii ks. Tadeusz podziękował za zaufanie jakim został przez nich obdarzony w czasie procesu konsultacji. Prosił również, nawiązując do bogatego dziedzictwa Inspektorii, o modlitwę i współpracę w wypełnianiu posłannictwa salezjańskiego: "Nie wolno nam spocząć na laurach. Potrzeba nam poszukiwania nowych kierunków naszej pracy, trzeba nam otwartości na nowe wyzwania. I trzeba nam wzajemnej, braterskiej wspólnoty modlitwy i działania."

tekst/fot.: ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl