loading...

Poniedziałek XVII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Euzebiusza z Vercelli, św. Piotra Juliana Eymarda | czytania na dziś

Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana

Informacje

Zamknij wpis

Ląd: weekend z Maryją i księdzem Bosko

Dla księdza Bosko Maryja była kimś wyjątkowym. Była jego Matką, Mistrzynią i Wspomożycielką. A kim Maryja jest dla nas? Czy chcemy i umiemy Ją dzisiaj naśladować? Na te i inne pytania odpowiadali sobie chłopcy, którzy przyjechali na grudniowy „Weekend z ks. Bosko”.

W dniach 6-8 grudnia 2019 roku ponad 60 ministrantów i ich opiekunów z Aleksandrowa Kujawskiego (szkoła), Bydgoszczy (szkoła), Debrzna, Główczyc, Konina, Lądu, Rumi, Rzepczyna, Szczecina (św. Jan Bosko i Wielgowo) oraz Trzcińca przebywało w bardzo starym, pięknym, ale dzięki licznym remontom ciągle zmieniającym się lądzkim klasztorze. Tym razem tematyka zjazdu była silnie związana z Maryją i jej rolą w życiu każdego człowieka. Przez wspólne modlitwy, posiłki, gry i zabawy z młodymi salezjanami chłopcy mieli okazję doświadczyć bogactwa wspólnoty, a także zobaczyć, jak od wewnątrz wygląda funkcjonowanie domu formacyjnego.

Głównym organizatorem Weekendu był ks. Piotr Przyborski SDB – inspektorialny koordynator ds. formacji ministrantów, a przygotowaniem całości zajęli się salezjanie z Lądu.

Na kolejny Weekend z ks. Bosko zapraszamy wszystkich ministrantów z naszej Inspektorii już w maju. Do zobaczenia!

kl. Wiktor Dworzak SDB
fot. ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl