Wyniki wyszukiwania dla:

Medjugorie: salezjanie na 30. Festiwalu Młodych


Chociaż wakacje jeszcze się nie skończyły, bardzo liczne grupy młodzieży i nie tylko, z różnych placówek naszej Inspektorii wybrały się do szkoły. Nie była to jednak zwykła szkoła. Była to Szkoła Maryi – a dokładnie kolejne spotkanie młodych w Međugorje – Mladifest.

Młodzież i rodziny z Bydgoszczy, Czaplinka, Debrzna, Dębna, Główczyc, Piły, Rumi, Torunia i miejscowości blisko tych położonych przyjechali do Međugorje, aby pierwszego sierpnia wspólnie rozpocząć, a przez kolejne dni brać czynny udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Modlitwy, konferencje, świadectwa, nabożeństwa drogi krzyżowej, różańce, śpiewy i tańce, a także głęboko przeżywane sakramenty spowiedzi i Eucharystii – tego chcieliśmy się uczyć, aby coraz głębiej je przeżywać i aby budować coraz piękniejszą relację z Bogiem i Maryją.

Oprócz programu festiwalu każda ze wspólnot miała dodatkowe atrakcje – zwiedzanie ważnych miejsc Bośni i Hercegowiny, wyjazdy nad morze czy wodospady, parki wodne, jednym słowem był czas również na wspólne radości.

W tegorocznym Festiwalu Młodzieży wzięli udział również salezjanie i salezjanki z naszej Inspektorii – z Dębnem przyjechał ks. Michał Słodkowski SDB, z Czaplinkiem ks. Mateusz Macinkiewicz SDB i ks. Robert Dmochowski SDB, w dwóch autokarach z Piły: s. Justyna Białek FMA, ks. Szymon Kasprzak SDB, ks. Piotr Pączkowski SDB, kl. Grzegorz Bujałkowski SDB, ks. Adam Kiziuk SDB, oraz autokarem z Bydgoszczy pojechali: ks. Krzysztof Rudziński SDB, ks. Krzysztof Tylutki SDB, ks. Grzegorz Siwak SDB, kl. Michał Jeszke SDB, a z jedną ze wspólnot przyjechał również ks. Darek Dąbrowski SDB.

Ten piękny czas nawrócenia, modlitwy i „ładowania duchowych baterii” już za rok w Međugorie, a w październiku Mladifest Polska.

ks. Piotr Pączkowski SDB