loading...

Środa V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Nereisza i Achillesa, Św. Pankracego | czytania na dziś

Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Działalność

Zamknij wpis

Misje salezjańskie


 • List od misjonarza i prośba o pomoc dla Nepalu

  Większość swojego czasu odkąd przyleciałem do Katmandu spędzam na tylnym siedzeniu samochodu Tata. Tam rozkładam cały swój warsztat: kamery, mikrofony, przewody i inne akcesoria potrzebne do filmowania. Każdy dzień to nowa wyprawa w salezjańskim konwoju humanitarnym. Cel jest jeden pokazać całemu światu tragedię jaka dotknęła naszych braci i siostry w Nepalu, ale może jeszcze bardziej pokazać nadzieję i wspaniałe cuda Miłosierdzia Bożego jakie dokonują się w tym pięknym ale surowym kraju.

   

  13 maja 2015r. 1966 11
 • List od misjonarza!

  Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus

  Dziś mam troszkę więcej wolnego czasu, więc postanowiłem nadrobić  odpisywanie zaległej korespondencji.

  30 października 2014r. 2461 5
 • Salezjańskie Intencje Misyjne 2014

  Zpraszamy do zapoznania się z salezjańskimi intencjami misyjnymi na najbliższy rok ... i do modlitwy w tych intencjach:

  04 stycznia 2014r. 2999 1
 • POLECAMY!!! AdoMiS – nowa inicjatywa Papieskich Dzieł Misyjnych

  Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła – jedno z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych – w centrum stawia troskę o powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego w młodych Kościołach na terenach misyjnych. 

  27 września 2013r. 2151
 • Komunia za misjonarza!!!

  W przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Kaliksta Caravario i św. Alojzego Versigli -salezjańskich misjonarzy męczenników, organizowany jest w Polsce Dzień Misji Salezjańskich. Tegoroczne hasło : Droga wiary w Afryce. W tym szczególnym dniu pamiętajmy o modlitwie za misjonarzy

  22 lutego 2013r. 2461 2
 • DomiSal, czyli Salezjański Dzień Misyjny (MATERIAŁY)

  W niedzielę, 24 lutego 2013 r. (w okolicy wspomnienia naszych świętych misjonarzy męczenników - Ludwika Versiglia i Kaliksta Caravario) będziemy obchodzić Inspektorialny Salezjański Dzień Misyjny. Drodzy, podobnie jak rok temu, tak i dzisiaj, chcemy włączyć się w tę inicjatywę.

  19 lutego 2013r. 3888 1
 • Reaktywacja koła misyjnego w Lądzie

  Jednym z aspektów salezjańskiego posłannictwa są misje. Ksiądz Bosko chciał, aby jego duchowi synowie głosili Chrystusa na wszystkich stronach świata. Tworząc Zgromadzenie Salezjańskie zaznaczył, że misje są ważnym aspektem w naszym powołaniu w służbie Kościołowi. 

  12 listopada 2012r. 2916 12
 • Rzymska odnowa misjonarzy

  Papieski Uniwersytet Salezjański w Rzymie juz od 17 lat organizuje Kurs Formacyjny dla misjonarzy. Ten aspekt duchowości Zgromadzenia Salezjańskiego znalazł właściwe miejsce dla siebie w środowisku uniwersyteckim. 

  31 października 2012r. 2484 3
 • Koło misyjne w Lądzie – Lubię to!

  Jakiś czas temu w lądzkim seminarium reaktywowało się koło misyjne. Zachęcamy do wspierania ich akcji. Oto pierwsza z nich:

  10 października 2012r. 2525 2
 • Przyleciały z Peru!

  Anna Jałoszewska i Dorota Rudzińska, wolontariuszki Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco, 13 czerwca 2012 roku powróciły z długoterminowej misji w Piura, Peru.

  29 czerwca 2012r. 2901
 • Z Rumi do Zambii!

  Wolontariat misyjny to dzieło, które cieszy się coraz większą popularnością wśród osób związanych z dziełem księdza Bosko.

  30 czerwca 2012r. 2397 3
 • Zapraszamy na SPOTKANIE MISYJNE!

  Myślałeś kiedyś, jak wygląda dzień z życia misjonarza w Afryce?
  Czy pingwiny naprawdę mieszkają na Madagaskarze?
  Chcesz wiedzieć jak smakuje ROTI?

  11 maja 2012r. 2494
 • Czarne urwisy, ale pełne optymizmu

  Nie tylko księża posługują jako misjonarze. W misyjnym duszpasterstwie pomagają także bracia zakonni. Jednym z nich jest ko. Stefan Sieradz sdb. Aktualnie znajduje się z powodów zdrowotnych w Polsce, ale z wielką chęcią opowie o Mansa-Senemie – miejscu gdzie pracował przez ponad 20 lat. Czym jest Mansa-Senemie? Zapraszamy do lektury!

  11 kwietnia 2012r. 2452 4
 • Marcowe spotkanie wolontariatu

  W dniach 16-18 marca 2012, w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie odbyło się spotkanie Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco. Ponad 50 młodych ludzi zainteresowanych misjami słuchało konferencji, kazań i relacji dotyczących tematu Nawrócenie – poznanie prawdy o sobie i Bogu.

  29 marca 2012r. 2584 6
 • Niedziela misyjna

  W ubiegły weekend do wspólnoty lądzkiej przybyli nietypowi goście. Ksiądz Marek Kowalski SDB – misjonarz z Malawi i wolontariusz pan Sanza Mulanga. W  niedzielę 25 marca w kościele parafialnym, wygłosili Słowo Boże i podzielili się swoim świadectwem. 

  29 marca 2012r. 2329 6
 • Koło Misyjne na Łosiówce

  W dniach 26.02 – 01.03. br. Radca Generalny ks. Vaclav Klement przeprowadził wizytację we wspólnocie pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, tj. we wspólnocie WSDTS w Krakowie. Podczas niej ks. Radca spotkał się z Towarzystwem Misyjnym działającym w naszym studentacie teologicznym. 

  05 marca 2012r. 2092
 • Wieści z Ośrodka Misyjnego - spotkanie wolontariuszy

  Wolontariusze przed wyjazdem na misje długoterminowe przechodzą badania psychologiczne. Dostają informację zwrotną od psychologa na temat swoich mocnych stron i tego, nad czym powinni jeszcze pracować. Dojrzałość emocjonalna jest fundamentem dobrej współpracy w czasie rocznego wyjazdu misyjnego. W roku 2012 wolontariusze wyjadą do takich krajów jak Zambia, Uganda, Angola czy Peru  (z naszej inspektorii jest kilku kandydatów na wyjazdy długo- i krótkoterminowe)

  23 lutego 2012r. 2557 6
 • A w Afryce +40°C, czyli co słychać na misjach

  Co może się znajdować w dalekiej Kenii, na pustyni, w miejscowości Korr? Wioska Don Bosco – bo tak nazywają Kenijczycy miejsce działalności Salezjanów. O swojej pracy na Czarnym Kontynencie będzie opowiadał nam misjonarz - ks. Waldemar Jonatowski sdb.

  22 lutego 2012r. 2970 12
 • Misyjne spotkanie z ks. Inspektorem

  W minioną niedzielę (19 lutego 2012 r.) obchodziliśmy Dzień Misji Salezjańskich. Z tej okazji Wolontariat Misyjny w Rumi gościł Księdza Inspektora Marka Chmielewskiego wraz z ks. Przemkiem Cholewą, Inspektorialnym Delegatem Animacji Misyjnej.

  21 lutego 2012r. 2108 7
 • Spotkanie Delegatów ds. Animacji Misyjnej (DIAM)

  Ks. Vaclav Klement, Radca ds. Misji,  spotkał się 16 lutego z Delegatami ds. Animacji misyjnej czterech Inspektorii polskich. W spotkaniu, które odbyło się w studentacie teologicznym w Krakowie, uczestniczyli: ks. Roman Wortolec (PLE), ks. Adam Parszywka (PLS), ks. Przemysław Cholewa (PLN) i ks. Jerzy Babiak (PLO). Tematami, które charakteryzowały to spotkania, były animacja i formacja misyjna salezjanów i młodzieży oraz Projekt Europa.

  18 lutego 2012r. 2362
 • I rocznica śmierci misjonarza - ks. Marka Rybińskiego SDB

  Mija rok od tragicznej śmierci naszego współbrata misjonarza ks. Marka Rybińskiego. Ks. Marek został zamordowany 18 lutego 2011. Miał 33 lata. Święcenia kapłańskie przyjął w 2005 r., a w Tunezji pracował od 2007 r. Należał do inspektorii warszawskiej. Ciało zakonnika z poderżniętym gardłem zostało znalezione na terenie szkoły prowadzonej przez salezjanów w Manoubie koło Tunisu.

  18 lutego 2012r. 2422
 • Sny misyjne ks. Bosko (+ materiały liturgiczne) na Salezjański Dzień Misyjny

  Dzień przed obchodami Salezjańskiego Dnia Misyjnego proponujemy, aby przypomnieć sobie prorocze sny ks. Bosko związane z misjami. A także chcemy zaproponować na jutro pomoce liturgiczne, które można wykorzystać podczas Eucharystii - wstęp, modlitwa i dary ofiarne w dwóch wersjach dla ogółu wiernych i na Mszę św. z udziałem dzieci, a także nabożeństwo misyjno-powołaniowe (do pobrania pod obrazkiem).

  18 lutego 2012r. 4291 3
 • Pierwszy sen misyjny: Patagonia

  Ten sen skłonił księdza Bosko do rozpoczęcia apostolatu misyjnego wśród swoich salezjańskich dzieci. Przyśnił mu się on w roku 1872 i po raz pierwszy został opowiedziany Piusowi IX w marcu 1876 roku; następnie został powtórzony niektórym salezjanom.

  18 lutego 2012r. 1943
 • Drugi sen misyjny: przez Amerykę

  Ten drugi sen misyjny, który przyśnił się księdzu Bosko w San Benigno Canavese w roku 1883, jest alegorią obfitującą w elementy prorocze na temat przyszłości misji salezjańskich w Ameryce Południowej. Ksiądz Bosko opowiedział go 4 września członkom Trzeciej Kapituły Generalnej. Ksiądz Lemoyne natychmiast go zapisał, a ksiądz Bosko uzupełnił i poprawił.

  18 lutego 2012r. 2070
 • Trzeci sen misyjny: podróż samolotem

  Zbliżała się wyprawa misyjna w roku 1885, w skład której wchodziło osiemnastu salezjanów i sześć córek Maryi Wspomożycielki. Ksiądz Bosko martwił się, iż nie może udzielić im, tak jak w latach ubiegłych, swojego ojcowskiego błogosławieństwa w kościele Maryi Wspomożycielki, ponieważ lekarze zalecili mu całkowity odpoczynek. I oto w nocy z 31 stycznia na 1 lutego Pan pocieszył go trzecim snem misyjnym, który można nazwać fantastyczną podróżą samolotem w czasach, kiedy o liniach lotniczych nie było jeszcze mowy. Przedstawiamy go w skrócie, posługując się jednak słowami księdza Bosko.

  18 lutego 2012r. 1931
 • Czwarty sen misyjny: Afryka i Chiny

  Opatrzność nie przestawała roztaczać przed oczami księdza Bosko wizji na temat przyszłości Zgromadzenia Salezjańskiego na niezmierzonym polu misji. Również w roku 1885 pewien sen objawił mu plany Boga, związane z niedaleką przyszłością. Ksiądz Bosko opowiedział go członkom Rady Głównej wieczorem 2 lipca.

  18 lutego 2012r. 2011
 • Piąty sen misyjny: Pekin

  Piąty sen misyjny przyśnił się księdzu Bosko w Barcelonie, w nocy z 9 na 10 kwietnia 1886 roku. Opowiedział go księdzu Rua, księdzu Brando – dyrektorowi domu, a także sekretarzowi, księdzu Vigliettiemu – głosem przerywanym szlochem. Przyśniło mu się, że znajduje się na pagórku, z którego szczytu widać las; był on jednak uprawiany, przecinały go drogi i ścieżki.

  18 lutego 2012r. 2013
 • Oto nasi misjonarze!

  Dzisiaj, w ramach przygotowania do Salezjańskiego Dnia Misyjnego (19 lutego 2012 r.) przedstawiamy Misjonarzy z naszej Inspektorii.

  15 lutego 2012r. 6439 1 18
 • Działalność misyjna polskich salezjanów

  Dzisiaj, w ramach przygotowania do Salezjańskiego Dnia Misyjnego (19 lutego 2012) proponujemy tekst ks. Inspektora Marka Chmielewskiego, który  był publikowany na łamach Kroniki Inspektorialnej. Przyjrzyjmy sią historii działalności misyjnej polskich salezjanów:

  14 lutego 2012r. 5523
 • Oto Mansa! (pomóżmy wybudować szkołę)

  Mansa to miasto w Afryce, a dokładniej stolica diecezji i prowincji Luapula w północnej Zambii. Nazwa prowincji wywodzi się od nazwy rzeki Luapula, płynącej wzdłuż całej prowincji, która jest jednocześnie granicą pomiędzy Zambią a Demokratycznym Kongo (dawnym Zairem). Mansa nie jest miastem przemysłowym, można nawet powiedzieć, że jest mało rozwiniętym, ale za to dość ludnym i dużym, jak na tamte tereny. Diecezja Mansa jest jedną z pierwszych, w których polscy salezjanie rozpoczęli pracę misyjną w Zambii.

  13 lutego 2012r. 2257 22
 • 1 - 30 z 35 1 2 »  Salezjanie

  Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

  ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

  tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl