loading...

Środa V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Nereisza i Achillesa, Św. Pankracego | czytania na dziś

Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Informacje

Zamknij wpis

Piła: XVI Spartakiada Szkół Salezjańskich

W sobotni poranek 16 listopada 2019 roku kościół pw. św. Jana Bosko w Pile wypełnił się młodzieżą, która przybyła do stolicy Inspektorii, by rywalizować w zmaganiach XVI Spartakiady Szkół Salezjańskich Inspektorii św. Wojciecha.

W Pile stawiło się kilkuset młodych ludzi reprezentujących Szkoły i Ośrodki Wychowawcze prowadzone przez salezjanów w Aleksandrowie Kuj., Bydgoszczy, Kniewie, Rumi, Szczecinie i Trzcińcu. Nie zabrakło oczywiście gospodarzy z SSP i LOTS w Pile.

Początek spotkania to oczywiście powitania. Głos zabrali: ks. Dariusz Presnal SDB, Dyrektor wspólnoty zakonnej oraz proboszcz parafii, ks. Artur Kucharski SDB, Dyrektor LOTS w Pile oraz ks. Tomasz Kościelny SDB, Delegat ds. Szkół, Placówek i Ośrodków Wychowawczych.

W krótkiej inscenizacji do modlitwy i refleksji zachęciła przybyłych, wraz z młodzieżą, s. Maria Bihun FMA. Atmosferę skupienia i modlitwy ubogacał chór pod kierunkiem p. Karoliny Pettke.

Po wprowadzeniu zawodnicy udali się do czterech obiektów sportowych, na których rywalizowali w piłce nożnej i siatkówce. Zmaganiom towarzyszyło wiele emocji, ale cieszy fakt rywalizacji fair play.

O ile nie dziwi obecność dużej ilości drużyn w piłce nożnej, smucić może jendak niska frekwencja w zmaganiach w siatkówkę dziewcząt: wystartowały zaledwie cztery zespoły z dwóch placówek (Aleksandrów Kuj. i Piła).

Równolegle, w sali glimnastycznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej przy ul. Andersa, rywalizowali uczniowie szkół podstawowych z Bydgoszczy, Konina, Piły, Rumi, Torunia i Szczecina.

Zawody odbywały się w następujących konkurencjach: piłka nożna, cymbergaj, piłkarzyki, taniec nowoczesny, sprawnościowe tory przeszkód. Zabawa była przednia, a rywalizacja mocna. 

Podziękowania za organizację XVI Spartakiady Szkół Salezjańskich należą się gospodarzom ze Szkół Salezjańskich w Pile oraz władzom samorządowym, dzięki którym można było przeprowadzić zawody na obiektach sportowych szkół im podległych.

 

Klasyfikacja końcowa (młodsi)

 1. Bydgoszcz
 2. Szczecin
 3. Rumia
 4. Piła
 5. Konin
 6. Toruń

 

Klasyfikacja końcowa (starsi)

Piłka nożna - Szkoła podstawowa:

 1. Szczecin
 2. Aleksandrów Kuj.
 3. Bydgoszcz
 4. Rumia
 5. Toruń

Piłka nożna - Szkoła ponadpodstawowa:

 1. Szczecin
 2. Rumia
 3. Bydgoszcz
 4. Aleksandrów Kuj.
 5. Kniewo
 6. Trzciniec
 7. Piła

Siatkówka dziewcząt - Szkoła ponadpodstawowa:

 1. Piła II
 2. Aleksandrów Kuj. II
 3. Aleksandrów Kuj. I
 4. Piła I

Siatkówka chłopców - Szkoła ponadpodstawowa:

 1. Aleksandrów Kuj.
 2. Bydgoszcz
 3. Piła
 4. Szczecin
 5. Trzciniec
 6. Rumia

ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl