loading...

Środa V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Nereisza i Achillesa, Św. Pankracego | czytania na dziś

Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Informacje

Zamknij wpis

Toruń: szkolne rekolekcje wielkopostne online w Szkole Salezjańskiej

Czy można przeżyć szkolne rekolekcje wielkopostne, gdy „za oknem” szaleje epidemia? Oczywiście, że tak – dla chcącego nie ma nic trudnego!

Według tradycji szkolnej, co roku Wielki Tydzień rozpoczyna się w naszej toruńskiej Szkole Salezjańskiej od rekolekcji wielkopostnych. W tym roku ze względu na sytuacje epidemiczną odbyły się one całkowicie w formie online. W ciągu dwóch dni, siedząc przed komputerem, uczniowie mieli wiele możliwości zasłuchania się w słowo Boże: posłuchania nagranych dla nich słówek salezjańskich i konferencji, w gronie klasowym złożyć sobie życzenia, a także przeżyć drogę krzyżową i drogę światła, odśpiewać gorzkie żale, uczestniczyć w konkursie plastycznym, czy obejrzeć wiele ciekawych prezentacji na temat męki Pana Jezusa, tradycji wielkopostnych i świątecznych oraz uczestniczyć w transmisji Mszy Świętej kończącej rekolekcje. Dodatkowo, dla chętnych, późnym popołudniem była możliwość spowiedzi w reżimie sanitarnym.

Dzięki Bogu za ten czas, wylane łaski Bożego Miłosierdzia i za salezjanów, wychowawców oraz nauczycieli zaangażowanych w dzieło tych wyjątkowych rekolekcji online!

ks. Bartłomiej Chmielewski SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl